Sидни декоративни панели Wpc

699 ден

Додај во омилениДодадено во листата на омилени.Removed from wishlist 19

Што е WPC?

WPC декоративен панел е нов вид на еколошки производ кој се добива од рециклирано дрво и прав од пластика. Производот има природна боја на дрво, но има и издржливи карактеристики на полимерните материјали.
Водоотпорен, отпорен на инсекти и паразити кој го напаѓаат дрвото, отпорен на ултравиолетови зраци, отпорност на киселина и алкали, отпорност на триење и гребење, нема потреба од фарбање и може да се рециклира. Исто така, има долг век на траење, нема корозија, нема пукнатини, нема деформација, нема отпад, не бара одржување, голем носивост, долг животен век и така натаму.
Производот има прекрасен изглед, едноставна инсталација, практично одржување, заштеда на време и труд, висока ефикасност и може да задоволи различни потреби на клиентите.
ДОЛЖИНА: 2.9 метри
ШИРИНА: 16cm
ДЕБЕЛИНА: 2,5cm

Предности на WPC Sидните декоративни панели:

1. Еко-пријателски направен од рециклирана пластика и дрво.
2. Високо отпорен на термити, водоотпорен.
3. Дрвена завршница за одлично нелизгачко чувство.
4. Не е потребно фарбање.
5. Отпорен на вода и корозија, отпорен на алкали, отпорен на молци, без ризик од загадување и без мирис.
6. Лесно се инсталира и чисти.
7. Oтпорен на ултравиолетови зраци.

Зошто дрвените ѕидни панели се толку популарни?

WPC Панелите за обложување на ѕидови ќе додадат класичен и скап изглед на секој дом. Збирот на сите мали детали може да направи огромна разлика.

Многу луѓе претходно избираа да поставуваат ѕидни панели само на надворешните површини, но тоа целосно се промени. Поставувањето на внатрешни декоративни панели во домот стана голем тренд за да се подобри изгледот и карактерот на вашиот дом.

Луѓето бараат нешто што никогаш нема да излезе од мода, а панелите за обложување на ѕидови не се модерен производ, туку имаат многу длабока културна историја и значење. Не само што може ефикасно да го заштити ѕидот, туку има и одлична декорација. Со развојот на времето, дизајнот на облогата на ѕидовите е поразновиден, па затоа е сè попопуларен меѓу луѓето.

Добра декорација

Внатрешниот WPC ѕиден панел нема отвори за завртки, а изгледот на декорацијата е целосна без прекинување и потреба од завртки. Не е потребен хемиски лепак за спојување, што ги елиминира проблемите со загадувањето и стареењето. Во исто време, конкавниот и конвексниот пресек ја прави таблата за ѕидови WPC уникатна по изглед, така што без разлика дали декорирате дома или обработувате алатки, внатрешната WPC ѕидна плоча има одличен декоративен ефект.

Одлична изолација

Одличните изолациски својства се една од главните причини зошто многу луѓе избираат дрвени ѕидни панели. Дрвото е природен изолатор кој ефикасно го спречува излегувањето на топлината и го спречува студот да влезе во куќата.

А WPC материјалот е направен од мешавина на пластика што може да се рециклира и дрвени влакна. Поради природата на материјалот, има подобри изолациски својства од дрвената обвивка.

Може да биде од голема корист во секојдневниот живот. Одржувајте го вашиот внатрешен простор ладен во топла сезона и топол на студено време. Ќе почувствувате дека е мудра идеја да инвестирате во ѕиден панел WPC.

Добра звучна изолација

Дрвените ѕидни панели имаат одлична звучна изолација. И WPC ѕидниот панел може да биде дизајниран со специјална структура што апсорбира звук за звучна изолација. Ова го прави ѕидниот панел WPC најдобар избор за луѓе кои бараат приватност и мир.

Голем број комерцијални клиенти, исто така, избираат ѕиден панел WPC од истата причина. Доколку сте заинтересирани за звучна изолација на вашиот дом, ве молиме контактирајте не. Нашиот тим за продажба може да го избере вистинскиот производ за вашите барања!

Еколошки производ

Внатрешната ѕидна плоча WPC е отпорна на дамки, лесно се чисти и има век од повеќе од 30 години. Во согласност со националните стандарди за заштита на животната средина и европските стандарди, и без формалдехид, погоден за животна средина. Затоа, WPC ѕидниот панел е особено погоден за семејства со мали деца.

Силна стабилност

WPC панелот содржи уникатни дрвени влакна, кои се стврднуваат со полимер и имаат добри физички и механички својства како отпорност на компресија и отпорност на удар, како и добри својства за повторна обработка.

 

Примена на Дрвените ѕидни панели

 1. Внатрешни WPC ѕидни панели се користат како главна декорација

Со внатрешни WPC ѕидни панели како главна декорација, се користат на голема површина, што има ефект на издолжување.

Внатрешни WPC ѕидни панели

  Ѕидот во позадината на телевизорот во дневната соба – Дизајн на ѕиден WPC панел

 

dekorativni zidni paneli

  Ѕидот во позадина на софата – Декоративен ѕиден панел

 

Ѕидот во позадина на спалната соба

  Ѕидот во позадина на спалната соба

 

Ѕид во позадина на рецепција

  Ѕид во позадина на рецепција

 

 • 2. Внатрешни WPC ѕидни панели како парцијална декорација

Со користење на внатрешни WPC ѕидни панели како парцијална декорација, изгледот на малите површини може да ја подобри агилноста и виталноста на просторот.

Дизајн на ѕиден панел WPC

  Кафе бар дизајн со ѕиден панел

 

Преградување со WPC ѕиден панел

  Преградување на две простории со WPC ѕиден панел

 

Декорација на сала за состаноци

  Декорација на сала за состаноци

 

Декорација на ѕид во позадина на спалната соба

  Декорација на ѕид во позадина на спалната соба

 

 • 3. Внатрешни WPC ѕидни панели како таван

 

 Ходник – Дизајн на таванот со WPC панел

  Ходник – Дизајн на таванот со WPC панел

 

 

Кујна – Дизајн на таванот со WPC панел

  Кујна – Дизајн на таванот со WPC панел

 

СПОРЕДБА – ЅИДНИ ДРВЕНИ WPC ПАНЕЛИ ИЛИ МЕДИАПАН MDF ПАНЕЛИ

Еве неколку клучни фактори што треба да се земат предвид кога се споредуваат ѕидните панели WPC и MDF:

Издржливост: WPC ѕидните дрвени панели се многу издржливи и отпорни на временските услови, што ги прави идеални за надворешен простор или за области изложени на влага. МДФ панелите се помалку отпорни на влага и распаѓање и може да бараат редовно одржување.

Инсталација: WPC дрвените панели може да се инсталираат со помош на клип и шински систем, што ги прави лесни за монтирање и отстранување. Инсталирањето на панелите од МДФ вклучува заковување или лепење на ѕидот.

Естетика: WPC панелите доаѓаат во асортиман на бои и текстури, вклучително и обрасци со нијанси од дрво, додека панелите од МДФ можат да бидат обоени или покриени со фурнир за да создадат разновидни завршетоци.

Цена: WPC панелите се генерално поскапи од MDF панелите, но тие нудат супериорна издржливост и отпорност на временските услови.

Разновидност: Флексибилната природа на MDF панелот му овозможува да одговара на повеќе форма или површина, што го прави разноврсно решение за широк опсег на апликации. Додека WPC со својата цврстина е поограничена во линеарна примена.

 

Други прашања во врска со ѕидните дрвени панели

Каде можеме да ги користиме?
Може да се користат за внатрешни ѕидови, тавани од соби, канцеларии, подруми, особено за спални, дневни, кујни итн.

Дали WPC ѕидните панели се водоотпорни?
Да, овие панели се водоотпорни и се направени од рециклиран композит на дрво и пластика. Овие панели може да се користат на места со влага како што се кујни и бањи. Се разбира, можете да ги користите насекаде во куќата, како што се тавани од спални, гаража, подрум итн.

Можеме ли да монтираме WPC панели над постоечки плочки или иверица?
Да, WPC ѕидните панели може да се инсталираат преку плочки и иверица.

Дали WPC ѕидните панели се скапи за одржување?
Не, овие WPC панели бараат многу малку одржување. Можете лесно да ги исчистите овие панели со влажна крпа. Сепак, не користете хлор или абразиви за чистење.

Можеме ли да инсталираме ѕидни панели WPC на ѕидови кој имаат влага?
WPC ѕидните панели се најдобриот избор за влажни ѕидови, затоа многу луѓе ширум светот ги користат овие панели за да се ослободат од влажните ѕидови.

 

За повеќе информации , контактирајте не на телефонскиот број : 072 234 055 

Детали за производот: Sидни декоративни панели Wpc

Боја

Црна, Кафеава

2 мислења за Sидни декоративни панели Wpc

5.0 од 5
2
0
0
0
0
Вашето мислење
Сите Најкорисни Највисоки оценки Најниски оценки
 1. Preubavo izgledaat gi namestivme
  Sидни декоративни панели Wpc photo review
  Sидни декоративни панели Wpc photo review
  Sидни декоративни панели Wpc photo review
  +1
  Презадоволни сме, одличен квалитет професионална монтажа.

  ВАШЕТО МИСЛЕЊЕ

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

  Sидни декоративни панели Wpc
  Sидни декоративни панели Wpc

  Слични производи…

  Додадено во листата на омилени.Removed from wishlist 9
  ПВЦ Мермерни Панели

  ПВЦ Мермерни Панели

  4.000 ден
  (4)
  Select variation
  ×
  Исчисти

  699 ден

  SKU: N/A Категорија:
  Додај во омилениДодадено во листата на омилени.Removed from wishlist 19
  Ironwood
  Logo
  Регистрирај се
  Shopping cart