Трпезариски стол

5.999 ден

Додај во омилениДодадено во листата на омилени.Removed from wishlist 1

Опис на производот:

Боја: Светло сива.
Материјал: челик, мешавина од памук, пена, СТП
Големина: 56,4 x 58 x 81 cm
Големина на седиштето: 44,5 x 50 cm (Д x Ш).
Висина на седиштето: 47,5 см.
Тежина: 8,5 кг.
Макс. Капацитет на оптоварување: 120 kg
trpezariski stolici

trpezarski stol

големи столици

трпезариски столици

трпезариски стол

столици за кујнаКаде и да сакате да седите и да се опуштите, оваа кујнска столица е подготвена за вас. Без разлика дали во трпезарија, дневна, спална, работна соба или за сончање на балкон, оваа столица е секогаш погодна за моменти на релаксација.

Големо седиште од 44,5 x 50 cm, висок потпирач за грб и потпирачи за раце, перниче со дебелина од 8 cm и покривка од ткаенина што дише – сето тоа обезбедува висока удобност за седење.

Јасни линии, црни ногарки за стол и заоблени рабови – Комбинацијата на овие елементи му дава на оваа трпезариска столица привлечен допир.

Ногарките на столот се направени од метал за цврстина и издржливост; седиштето е направено од мешавина од памучен лен што дише, задната површина на потпирачот за грб е изработена од PU мазна и лесна за чистење.

Благодарение на едноставната структура, склопувањето се врши во само 2 чекори. Едноставно затегнете ги 5-те завртки и столот е подготвен за употреба. Време е да уживате во опуштени моменти.

stolovi

Ергономскиот потпирач за грб и потпирачите за раце се како прегратка и нудат висока удобност.

stolici

Заоблен раб – На столчето во дневната соба му дава елегантен изглед.

трпезариски столици

Лесно се монтира – Благодарение на јасните упатства и означените делови, можете брзо да го склопите столот.

trpezariski stolПакетот вклучува:

1 x стол
1 x пакување додатоци,
1 x Инструкции

 

Мислења на корисниците

0.0 од 5
0
0
0
0
0
Вашето мислење

Сеуште нема мислења за овој производ.

Оценете го први “Трпезариски стол”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Трпезариски стол
Трпезариски стол

Слични производи…

Додадено во листата на омилени.Removed from wishlist 3
Сет шанкерска маса и 2 столици

Сет шанкерска маса и 2 столици

11.200 ден
(2)
Select variation
×
Исчисти
Додадено во листата на омилени.Removed from wishlist 5
бар столици

Тркалезни бар столици – сет од 2 столици

5.300 ден
(2)
Додај во кошница

Бесплатна Достава: 25-30 дена

5.999 ден

Само 4 останати на залиха|Бесплатна Достава: 1-2 дена

SKU: LDC100G02 Категории: ,
Додај во омилениДодадено во листата на омилени.Removed from wishlist 1
Ironwood
Logo
Регистрирај се
Shopping cart