Сет за градина маса и 2 столици

10.999 ден

Додај во омилениДодадено во листата на омилени.Removed from wishlist 0

Опис на производот

Боја: Црна
Материјал: PE (полиетилен), челик обложен со прав, калено стакло
Големина на маса: 50,5 x 52 cm
Големина на едно столче: 64 x 65 x 77 cm
Тежина на маса: 4,2 кг
Тежина за едно столче: 4,4 кг
Макс. Капацитет на оптоварување по стол: 130 kg
Макс. Капацитет на оптоварување на масата: 60 kg

мебел за тераса

Сет за градинаПотопете се во удобноста: со својот ергономски дизајн, широкото седиште и еластичните PE кабли, овој комплет маса и столици за градина ви ја нуди поддршката и удобноста што ја заслужувате. Навалете се наназад, прекрстени нозе и оставете го стресот да ви отплови!

Неговата стабилност лежи во…Неговите цврсти челични ногарки отпорни на ‘рѓа и PE кабел отпорен на лесен, но отпорен на абење, кои работат заедно за да издржат до 130 kg по стол; страничната маса држи до 60 кг благодарение на каленото стакло.

Склопувањето на овие столчиња и маса не е голема задача! Едноставно зашрафете ги нозете на седиштето – не се потребни никакви алатки – и склопувањето се врши за само неколку минути!

Едноставна елеганција: Овој сет за градина е икона со мексикански дизајн уште од 50-тите години. Воздушниот изглед и едноставните геометриски линии го прават овој убав сет мебел за двор лесно да се вклопи со другите стилови на мебел.

Во затворен простор или на отворено? Можете да го ставите овој комплет за столчиња секаде…да го гледате зајдисонцето на вашиот трем, да се свиткате во аголот на дневната соба осветлена од сонце, да создадете сонлива спална соба или едноставно да се опуштите додека уживате во коктели на вашиот балкон.

маса и столици за тераса

мебел за градина

сет за двор

Сет за градина маса

сет за дворови

Бидете модерни со стил – Овој комплет за градина со лежерна атмосфера е брилијантен за да дадете изјава со вашиот простор.

столици за тераса

Прилагодливите стапала и на масата и на столовите обезбедуваат одлична стабилност дури и на малку нерамни подови.

masi i stolovi za dvor

Висок капацитет на носивост Силната челична конструкција му помага на овој градинарски стол да издржи до 130 кг.

 

 

 

 

 

 

 

сет гарнитура за градина

Лесно се склопува – Како да ги склопите овие пар градинарски столчиња? Многу лесно! Само соберете ги четирите нозе! Пет минути се доволни.

Содржина на пакетот:

2 x Столици
1 x маса
1 x комплет за додатоци
1 x Инструкции

 

 

 

Мислења на корисниците

0.0 од 5
0
0
0
0
0
Вашето мислење

Сеуште нема мислења за овој производ.

Оценете го први “Сет за градина маса и 2 столици”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Сет за градина маса и 2 столици
Сет за градина маса и 2 столици

10.999 ден

Само 6 останати на залиха|Бесплатна Достава: 1-2 дена

SKU: GGF013B02 Категории: ,
Додај во омилениДодадено во листата на омилени.Removed from wishlist 0
Ironwood
Logo
Регистрирај се
Shopping cart