ПВЦ Мермерни Панели

4.000 ден

Додај во омилениДодадено во листата на омилени.Removed from wishlist 9

ПВЦ мермерен панел

ПВЦ мермерен панел, исто така наречен ПВЦ панел или ПВЦ мермер. Главно е направен од камен во прав и пластика. Често се користат и други имиња, како што се ПВЦ имитационен мермерен панел, ПВЦ вештачки мермерен панел,ПВЦ мермерна плоча, УВ мермерна плоча, УВ панел итн.

Состав на ПВЦ мермерниот панел:

Покрај површинскиот заштитен филмски слој, има 3 слоја во овој панел за да формираат извонредни карактеристики:

Горен слој: траен слој со процесот на лекување со УВ.

Среден слој: декоративен слој во боја на текстура.

Долниот слој: водоотпорен и огноотпорен основен слој. Исто така именуван и рамнотежен слој.

Карактеристики на ПВЦ мермерниот панел:

-Водоотпорен

Отпорен на пламен и влага

-Отпорен на корозија и гребење

-Еколошки чист, 100% без азбест и без формалдехид

-Не избледува

Топлинска и звучна изолација

Лесно инсталирање и одржување

Каде се користи ПВЦ мермерниот панел?

ПВЦ мермерните панели се широко користени во внатрешна декорација на ѕидови за комерцијални и станбени места, како хотел, болница, деловна зграда, коридор, сала за состаноци, канцелариска соба, клуб, театар, ресторан, стоковна куќа, модна продавница, лабораторија, клубови , бутик, комори, ресторан, кафуле, гостилница, вила, салон, куќа, музеј, изложбена продавница и така натаму.
Овие ПВЦ мермерени панели може да се користат на многу места поради неговите карактеристики.

Поради својата водоотпорна карактеристика, може да се користи нашироко за ѕидови во кујна, ѕид од туш кабина, ѕид од бања, куќи за пливање, клубови за вода итн.

Поради неговата мала тежина, може да се користи за декорација на таванот.

Инсталација на ПВЦ мермерни панели:
Алатки за монтирање на ПВЦ мермерни панели:
-Лепак
-Двојна леплива лента
-Секач
Чекори за монтирање на ПВЦ мермерни панел:
Чекор А. Измерете го ѕидот
Ве молиме измерете го ѕидот со линијар со лента за да ја одредите областа за инсталација и колку парчиња панели се потребни.
Чекор Б. Исчистете го ѕидот
Ве молиме чистете го ѕидот, не смее да има прашина и вода на него.
Двојната леплива лента првично ќе ги поврзе панелот и ѕидот. Ако имаше прашина и вода, лепилото само ќе ја врзе прашината на ѕидот, но не и на ѕидот, следствено, лентата не може да го држи панелот на ѕидот. Оваа точка е ВАЖНА.
Чекор В. Исечете го панелот
Панелот во оригинална големина може да се монтира директно на ѕид, така што инсталацијата е многу брза. Ако панелот треба да се инсталира во мала големина, тогаш само исечете го панелот во саканата мала големина со секач. Секачот може да оди 2 или 3 пати по директна линија за да направи плиток жлеб, панелот може лесно да се свитка на два мали парчиња по овој жлеб.
Чекор Д. Ставете двојна леплива лента и лепак на панелот
Ставете неколку двојни лепливи ленти на панелот, само неколку ленти се доволни за да го држите панелот со добра сила за врзување, а потоа ставете малку лепак на панелот со туркач за лепило на расфрланата површина на панелот назад, лепилото не треба да биде многу, само во соодветна мала количина.
Двојната леплива лента привремено ќе го врзе панелот на ѕидот пред да работи силата на врзување на лепилото. Силата на сврзување на лепилото ќе работи во следните 4 до 24 часа откако панелот ќе се инсталира на ѕидот, ќе го врзе панелот на ѕид многу години. Лепилото со просечен квалитет би се врзувало 3 до 5 години, но лепак со добар квалитет би се врзувало повеќе од 10 години.
Иако ќе бидат потребни само 4 до 24 часа пред да работи силата за врзување на лепилото, но двојната леплива лента може да го врзе панелот многу денови, како една или две недели, дури и подолго. Потребно е многу доволно време пред да работи силата за врзување на лепак.
Чекор E. Ставете го панелот на ѕидот
Само нежно ставете го панелот на саканата површина на ѕидот. Треба внимателно да се инсталира за совршено да одговара на клиповите.
Димензии:
-ДОЛЖИНА: 2.44 метри
-ШИРИНА: 1.22 метри
-ДЕБЕЛИНА: 3 милиметри
За повеќе информации , контактирајте не на телефонскиот број : 072 234 055 

Детали за производот: ПВЦ Мермерни Панели

Боја

Бела, Црна

4 мислења за ПВЦ Мермерни Панели

5.0 од 5
4
0
0
0
0
Вашето мислење
Сите Најкорисни Највисоки оценки Најниски оценки
 1. Preubavo izgledaat zadovolni sme
  Ги зедовме исти се
  TOp odlicni se
  Sakam da znam dali vo cenata za tabla pvc, vleguva i soodvetna kolicina na dv...Повеќе
  Sakam da znam dali vo cenata za tabla pvc, vleguva i soodvetna kolicina na dvojna lepliva lenta, sekac i lepak, odnosno alatkite.Ako ne se vo kompletot koja im e cenata?? Inaku prvite vpecatoci od ova sto go gledam i citam se impresivni!!

  ВАШЕТО МИСЛЕЊЕ

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

  Слични производи…

  Додадено во листата на омилени.Removed from wishlist 19
  декоративни wpc панели

  Sидни декоративни панели Wpc

  699 ден
  (2)
  Select variation
  ×
  Исчисти

  4.000 ден

  SKU: N/A Категорија:
  Додај во омилениДодадено во листата на омилени.Removed from wishlist 9
  Ironwood
  Logo
  Регистрирај се
  Shopping cart