Градинарски габион

1.999 ден4.299 ден

Додај во омилениДодадено во листата на омилени.Removed from wishlist 0
Опис на производот

– Избор на четири големини:

  • 100 x 30 x 30 cm,
  • 100 x 50 x 30 cm,
  • 100 x 80 x 30 cm и
  • 100 x 90 x 30 cm

– Големина на решетка: 10 x 5 cm
– Дијаметар на жица: 4 mm
– Материјал: галванизирана челична жица (поголема отпорност на корозија)
– Боја: сива/сребрена

ограда габионска мрежа габиони за огради4 mm Дијаметар. Челик:

Изработен со дијаметар од 4 мм. галванизиран челик, овој градинарски габион е робусна, цврста и рѓа и отпорна на корозија за да ја краси вашата градина сезона по сезона.

Склопување без алатки, лесно!

Не се потребни алатки за да се состави овој метален габионски кафез! Едноставно порамнете ги соседните решетки и завртете ги спиралните шипки за да ги поврзете заедно, тогаш габионската корпа е подготвена за работа.

3 вклучени куки за разделување тесно ги поврзуваат спротивните жичени панели, така што овој габионски кафез може да ја задржи својата форма дури и кога е исполнет со камења или други материјали.

Приспособлив и мултифункционален:

Врз основа на вашите потреби или распоредот на просторот, можете да го користите габионот сам или да комбинирате неколку од нив заедно за да го користите како жардињер, клупа, камен чекор или столб во вашата градина.

Што добивате:

Градинарски габион кој може да и даде на вашата градина моментално освежување и бескрајни можности за да го претворите вашиот надворешен простор во уникатна, поканлива оаза.

габионски каменгабион

габион ограда

ограда габион

габионска жичана мрежа

1. Големина: 100 x 30 x 30 cm
Големина на решетка: 10 x 5 cm
Дијаметар на жица: 4 mm

2. Големина: 100 x 50 x 30 cm 
Големина на мрежа: 5 x 10 cm
Дијаметар на метална жица: 4 mm
Должина на кука за растојание: 30 см
Спирален чекор: 5 см
Тежина на производот: 7,8 кг

3. Големина: 100 x 80 x 30 cm
Големина на решетка: 10 x 5 cm
Дијаметар на жица: 4 mm

4. Големина: 100 x 90 x 30 cm 
Големина на мрежа: 5 x 10 cm
Дијаметар на метална жица: 4 mm
Должина на кука за растојание: 30 см
Спирален чекор: 5 см
Тежина на производот: 11,5 кг

Детали за производот: Градинарски габион

Големина

100 x 30 x 30 cm, 100 x 50 x 30 cm , 100 x 80 x 30 cm, 100 x 90 x 30 cm 

Мислења на корисниците

0.0 од 5
0
0
0
0
0
Вашето мислење

Сеуште нема мислења за овој производ.

Оценете го први “Градинарски габион”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

1.999 ден4.299 ден

1.999 ден4.299 ден

SKU: N/A Категорија:
Додај во омилениДодадено во листата на омилени.Removed from wishlist 0
Ironwood
Logo
Регистрирај се
Shopping cart